Formularz kontaktowy

Liczba odwiedzin:

505740

Patronat honorowy:

Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
PROJEKT FINANSOWANY
ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

ICOMOS
Międzynarodowa Rada
Ochrony Zabytków
PATRONAT POLSKIEGO
KOMITETU NARODOWEGO
Księga gości

Dodawanie wpisu

Podpis:

Suma liczb 8 i 4 [kod weryfikujący]:

Treść:

29.11.2012 o godzinie 15:27 Sulejowianin (IP: 83.*.*.*) napisał(a):
"28.11.2012 r. o godz. 13.30 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie O. Augustyn Węgrzyn OCist. odebrał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozporządzenie w sprawie uznania za Pomnik Historii zespołu opactwa cystersów w Sulejowie. Status Pomnika Historii jest niezbędny, by ubiegać się o wpis na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO."
22.11.2012 o godzinie 22:49 rada sołecka Henrykowa (IP: 62.*.*.*) napisał(a):
"Cieszymy się, że zainteresowanie historią, a w szczególności szlakiem cysterskim, którego jesteśmy częścią, cieszy się taką popularnością. Mając na uwadze zasługi historyczne - bezprecedensowe dokumenty i zdarzenia z przeszłości (księga henrykowska i pierwsze zdanie w języku polskim w niej zapisane) powinniśmy wykorzystać ten fakt w celu spopularyzowania Henrykowa i pozostałych miejscowości ze szlaku.http://www.henrykow.ziebice.pl/ - zapraszamy."
3.06.2012 o godzinie 21:17 Marek (IP: 87.*.*.*) napisał(a):
"Zdaję sobie sprawę z tego, że nie powinienem umieszczać mojego wpisu na tej stronie … . Przepraszam, że to piszę, ale chwytam się już każdej, nawet najbardziej nieprawdopodobnej deski ratunku. Jestem w tragicznej sytuacji finansowej, długi mnie zżerają i dosłownie nie mam już za co utrzymać rodziny. Najbardziej przeraża mnie myśl o przyszłości dzieci ( 8, 11 i 13 lat ). Nie będę tutaj opisywał jak do tego doszło, bo jest to długa i skomplikowana historia. Szukam kogoś, kto byłby mi w stanie pomóc. Nie chodzi mi o darowiznę, ale o pożyczkę – niestety na dłuższy okres czasu. Gdyby ktoś zechciał się ze mną skontaktować, opiszę dokładnie wszystko, przedstawię dokumenty … nawet zastawię niewykończony jeszcze dom – jedyne, co posiadam. Nie jestem oszustem ani naciągaczem. Niestety bez pomocy nie wstanę już na nogi. Jest to dla mnie przerażająca rzeczywistość. Błagam – jeżeli ktoś ma możliwość mi pomóc, niech się do mnie odezwie. Jest to bodaj już ostatnia nadzie"
30.09.2011 o godzinie 7:09 pielgrzym z Toszka (IP: 178.*.*.*) napisał(a):
"Mając 49 lat po raz pierwszy byłem w Rudach Raciborskich u MB Pokornej. Serce się raduje jak kolejny piękny obiekt wraca do świetności, że są jeszcze ludzie pełni zapału i gorliwości."
3.09.2011 o godzinie 20:53 dr hab. Andrzej Szymański (IP: 89.*.*.*) napisał(a):
"Pozdrawiam wszystkich! Gratuluję wspaniałej imprezy w Jemielnicy!"
26.04.2011 o godzinie 16:41 urlich von jungingen (IP: 178.*.*.*) napisał(a):
"siema
fajna strona"
13.04.2011 o godzinie 13:21 oliver broz (IP: 46.*.*.*) napisał(a):
"Wer kann mir Informationen über die alte Stadt Mühle nahe dem Markt oder Fotos von "Blesen" schicken. Ich suche schon länger nach verlorenen Fotos und Schriften.

vielen Dank"
20.01.2011 o godzinie 22:58 bernard (IP: 91.*.*.*) napisał(a):
"Dla wielu ludzi , idea Szlaku Cysterskiego , tak jak idea Szlaku Romańskiego , jest nie tylko sposobem na sentymentalna wędrówkę w czas miniony, a jest to wędrówka w krainę własnej tożsamości kulturowej .
Dzięki tej idei po raz pierwszy w sposób tak łatwy każdy , a nie tylko historycy , ma sposobność dotknąć ale i zrozumieć świat , w którym Cystersom przyszło żyć i kształtować współczesną im Europe"